Publikace Studijní průvodce financemi podniku

Vydání: první
Rok vydání: 2006
ISBN: 80-86119-37-8
Internetová podpora: https://kfop.vse.cz/pro-studenty/bakalarske-studium/predmet-finance-podniku/ucebnice-studijni-pruvodce-financemi-podniku/

Jedná se o základní literaturu k celoškolským předmětům Finance podniku (1FP201, 1FP211, 1FP212, 1FP214).

Kniha poskytuje komplexní průřez finančním managementem podniku a tvoří tak východisko a zastřešující rámec pro navazující vyučované předměty a odborné publikace. Hlavní témata: úvod do financí podniku, časová hodnota peněz, riziko, účetní repetitorium, vliv zdanění na finanční rozhodování, finanční analýza, krátkodobý finanční management, investiční rozhodování, dlouhodobé finanční rozhodování, dlouhodobé finanční zdroje, rozdělování výsledku hospodaření, finanční plánování, stanovení tržní hodnoty podniku, spojování podniků, finanční řízení holdingových společností, zánik podniku.

Přehled všech hlavních publikací a významných skript KFOP je na stránce Publikace